Smart City 360 Summit

Tento kurz už nie je aktuálny.

Pozrite si ďalšie konferencie v kategóriach

Konferencia

Zámer a hlavná téma

„Explózia inovácií a ich prenos do praxe“ je hlavné motto pripravovaného summitu SMART CITY 360 (SMART CITY 360 Summit), ktorý organizuje Európska aliancia pre inováciu (EAI). Podujatie sa uskutoční v termíne 13. do 16. októbra 2015 a bude paralelne prebiehať v Bratislave a v kanadskom Toronte. Ambíciou tohto podujatia je prepojenie, na prvý pohľad rozdielnych svetov výskumných pracovníkov, vládnych organizácií, start-upov a súkromného sektora do jedného kooperujúceho systému.

Program summitu je koncepčne rozdelený do troch oblastí, technologickej, spoločenskej a inovačnej. Spolu vytvárajú platformu pre medzinárodnú prezentáciu vedeckej spolupráce, prepájajú výskum a prax, ale hlavne dostávajú do popredia záujmu širokej verejnosti témy ako „Smart city“ alebo „Mobilita“.

Počas trvania summitu bude v oboch mestách zároveň prostredníctvom telemosta prebiehať 13 panelových konferencií zameraných na rôzne, v súčasnosti aktuálne témy, ako E-mobilita, urbanizácia, Big Data , úspora energií a iné.

Pozvanie prijalo už vyše 100 rečníkov z viac ako 20 krajín sveta, ktorí zastupujú súkromný aj verejný sektor. O skúsenosti v danej problematike sa podelia napr. spoločnosti IBM, Ericsson, Quatar Foundation, SAVI, GENI, Create-Net, ale aj zástupcovia miest a samospráv z Bratislavy, Viedne, Barcelony, Toronta, Montrealu. Na programe summitu sa podieľajú vládne a regionálne organizácie ako Slovenská technická univerzita v Bratislave, Centrum vedecko-technických informácií SR, I-Canada Alliance, Toronto University a iné.

Záštitu nad podujatím prevzal podpredseda Európskej komisie a eurokomisár pre Energetickú úniu, Maroš Šefčovič. Očakávaných je viac ako 500 účastníkov z celého sveta.

Cieľová skupina

Ambíciou tohto podujatia je prepojenie, na prvý pohľad rozdielnych svetov výskumných pracovníkov, vládnych organizácií, start-upov a súkromného sektora do jedného kooperujúceho systému.

Kontaktné údaje

Www stránka aktivity
smartcity360.org

(Tu nájdete viac informácií o tejto aktivite)

Kontakt
Dr. Lucia Mrazova
mobil: +421 911 111 156
e-mail: Lucia.Mrazova@eai.eu

(prosím uveďte www.education.sk ako zdroj informácií)

Miesto konania

Hviezdoslavovo nam., Bratislava, Slovensko Bratislava I

Zobraziť ďalšie konferencie

Detail organizátora

Organizátor

European Alliance for Innovation

Sídlo Vazovova 5, 81243, Bratislava, Slovensko
Kontakt na spoločnosť Telefón: +421 911 111 156
E-mail: ivana.chovancova@eai.eu

(prosím uveďte www.education.sk ako zdroj informácií)

Web

Popis činnosti

Európska aliancia pre inováciu (EAI) je medzinárodná nezisková organizácia, ktorá vznikla na základe narastajúcej potreby spolupráce medzi akademickým, súkromným a verejným sektorom. EAI hľadá odpovede na otázky týkajúce sa budúcej konkurencieschopnosti Európy prostredníctvom inovácií a nových technológií.

Objednávka online

Začiatok správy

Dobrý deň,
na stránkach "konferencie.education.sk" som našiel Vašu aktivitu "Smart City 360 Summit", ktorá sa zobrazí na linke:
https://www.konferencie.sk/d-133131/smart-city-360-summit-vedecka-konferencia-bratislava

Prosím kontaktujte ma čo najskôr, či je možné prihlásiť sa na túto aktivitu s nasledovnými údajmi:

Údaje:

Vyžiadanie informácií

Začiatok správy

Dobrý deň,
na stránke konferencie.education.sk som našiel Smart City 360 Summit "https://www.konferencie.sk/d-133131/smart-city-360-summit-vedecka-konferencia-bratislava". Prosím o odpoveď na nasledujúcu otázku:

 

Konferencie, ktoré by Vás mohli zaujímať

Zadaným kritériám nezodpovedá žiadna konferencia.